Моє портфоліо


"Розпізнати, виявити, розкрити в кожному вихованці його неповторно-індивідуальний талант - означає підняти особистість на високий рівень розвитку позитивних якостей."
В. О. Сухомлинцький




Анотація власного досвіду роботи.

Тема досвіду: «Розвиток пізнавальної активності вихованців на основі особистісно – орієнтовного навчання».
Актуальность досвіду, його практична значущість полягають у  формуванні таких компетентностей, що впливають на  підвищення якості та результативності навчально-виховного процесу:
1.   пізнавальної – ознайомлення з поняттями та знаннями, які стосуються випилювання з фанери, як одного з видів народної творчості;
2.     практичної – оволодіння навичками виготовлення різноманітних виробів з паперу, картону, природних матеріалів, шпону, фанери. Розвиток умінь застосовувати отримані знання й навички на практиці під час участі у виставках – презентаціях, конкурсах, оглядах, оформленні гурткового кабінету та особистої оселі, пошуковій діяльності, дотримання правил техніки безпеки під час занять;
3.     творчої компетентності, спрямованої на формування стійкого інтересу до художньої творчості, потреби у творчій самореалізації та в духовному самовдосконаленні; розвиток художніх здібностей та умінь, системного, просторового і логічного мислення, уяви і фантазії, здатності проявляти творчу ініціативу, а також на здобуття, підвищення й збагачення у вихованців досвіду власної мистецької творчої діяльності та навичок спілкування з питань народного мистецтва і, зокрема, декоративно – ужиткового мистецтва;
4.     комунікативної компетентності, спрямованої на досягнення високого рівня освіченості й вихованості, відповідальності й чесності; формування ціннісного ставлення до себе та інших; виховання працелюбства, вміння самостійного пошуку і вирішення проблем, лідерських якостей та оволодіння навичками спільної діяльності в малих групах;
5.     соціальної компетентності, спрямованої на розвиток у вихованців естетичної трудової культури, моральних і духовних якостей особистої та громадської позиції, здатності до самореалізації в мистецтві, формуванні доброзичливості, наполегливості, толерантності, професійного самовизначення, поваги до праці й людей праці, громадянської поведінки, патріотизму, мовної культури, традицій українського народу, любові до своєї держави.
Компетентний підхід підкреслює поєднання й практичну реалізацію знань, умінь та навичок, досвіду, культури вихованців.
Залежно від рівня навчання, програма  за якою працює колектив передбачає варіативність методів і форм навчання.
На початковому рівні застосовується групова форма навчання: теоретичні і практичні заняття, а також бесіди, розповіді, ігри, конкурси – змагання, екскурсії.
На основному рівні застосовуються колективні, групові та індивідуальні форми роботи: теоретичні і практичні заняття (розробка і виконання самостійних творчих робіт за власним задумом та уявою), участь у конкурсах, виставках, проектній діяльності.
За структурою заняття мають комбінований характер, але відрізняються відповідно до певної теми або типу.
Досвід роботи гуртка впроваджується на місцевому рівні за допомогою участі у різноманітних заходах. Я зі своїми вихованцями готую проекти, які презентуються для всіх дітей та батьків закладу і селища. Прикладом проектної діяльності є проект «Виконання витинанок з фанери».
За період роботи я неодноразово нагороджувалась дипломами та грамотами:
2000р. -  Грамота відділу освіти Голованівської державної адміністрації за стабільні успіхи в роботі, вагомий внесок у розвиток освіти району.
2001 р. – Почесна грамота управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації за сумлінну творчу працю, високу результативність у справі навчання та виховання підростаючого покоління.
2003 р. - Подяка ЦДЮТ за результативну працю з підлітками та молоддю, хорошу підготовку вихованців до VІІІ Міжнародного фестивалю дитячої творчості, присвяченому Всесвітньому Дню Землі, в номінації «декоративно-прикладне мистецтво».
2003 р. - Диплом управління освіти і науки обласної державної адміністрації за перемогу у другому обласному огляді - конкурсі роботи позашкільних навчальних закладів у номінації «Педагог – майстер позашкільної освіти».
2004р. – Почесна грамота Міністерства освіти і науки України за вагомий внесок в удосконалення форм і методів навчально-виховного процесу, високу результативність у роботі.
2005 р. – Почесна грамота управління освіти і науки Кіровоградської державної адміністрації за участь у конкурсі на кращу методичну розробку з науково-технічної творчості серед педагогів позашкільних навчальних закладів області.
2005 р – Диплом Міністерства освіти і науки України за участь у Всеукраїнському конкурсі на кращу методичну розробку з науково - технічної творчості серед педагогів позашкільних навчальних закладів України.
2007 р. - Почесна грамота управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації за методичну розробку «Засідання дослідницько-експериментального клубу «Еврика» обласного конкурсу на кращу методичну роботу з науково – технічної творчості серед педагогів позашкільних навчальних закладів.
2009 р. – Подяка Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського за впровадження ефективних форм роботи в позашкільному навчальному закладі та співтворчість у забезпеченні високого рівня проведення обласних методичних заходів.
2009 р. - Почесна грамота управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації за методичну розробку «Організація та робота гуртка «Умілі руки». Програма гуртка «Умілі руки» обласного конкурсу на кращу методичну роботу з науково - технічної творчості серед педагогів позашкільних навчальних закладів.
2009р. - Міністерство освіти і науки України, нагрудний знак «Відмінник освіти України».
2010 р. - Грамота Кіровоградської обласної організації Всеукраїнського Союзу жінок-трудівниць «За майбутнє дітей України» за турботу у вихованні молодого підростаючого покоління та популяризації дитячої та юнацької творчості.

2012 р. – Почесна грамота управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації за сумлінну, творчу працю, високу результативність у справі навчання та виховання підростаючого покоління.